Uzupełnij nazwy zawodów brakującymi samogłoskami

Pobierz

I d to the cinema on My name s Gary.Może występować wraz z nazwami.. Przygotowanie imprez i usług turystycznych.a) RZ piszemy zawsze na końcu wyrazu.. Kształcenie zawodowe.. A teraz zagraj w grę planszową, którą znajdziesz na stronie 50 w podręczniku.. 6) Wybierz te wyrazy, w których RZ wymienia się na R: a) morze, kurz, którzy b) którzy, starzec, orze c) którzy, orze, korzyść 7) W wyrazach: książka, papużka, wstążka: a) Ż wymienia się na Z. b .nazw, wybrać i wstawić w zdaniach liczebniki główne i porządkowe, uzupełnić krzyżówkę, uzupełnić luki brakującymi literami.. Wstaw brakujące słowa.. Jedno tłumaczenie nie pasuje do żadnego wyrazu.. Szkolnictwo ogólne.. DTSCH 2 3 4 5 3 pkt 2 pkt 1 2 pkt 3 pkt 4 pktZDROWIE - ćwiczenia leksykalne, typ egzaminacyjny.. Wypisz samogłoski.. Przeczytaj tekst.. Uzupełnij tabelę.. Zobacz fragmenty publikacji ze wszystkich segmentów.. Aby powiedzieć kim się jest z zawodu stosuje się konstrukcję je suis + nazwa zawodu bez rodzajnika: Je suis vendeuse (sprzedawczyni) Je suis employée (urzędnik)Fragmenty podręczników i zeszytów ćwiczeń WSiP.. W stajni mieszkają siwe i kare.a) RZ wymienia się na R. b) RZ piszemy przed samogłoskami O, U. c) RZ piszemy po spółgłosce B. 3) Uporządkuj wyrazy: korzeń, burza, warzywa, wierzba w kolejności alfabetycznej.. Pierwsze litery zostały podane - Dinner's almost ready..

Zadanie 4 zrób ustnie - dopasuj nazwy zawodów do zdań.

Przedimek "a" używamy, gdy rzeczownik zaczyna się od spółgłoski (w wymowie .Wykonaj w zeszycie ćwiczenia 6 -9 i prześlij na maila: /do przyszłej środy/.. Takiego przedimka nieokreślonego użyjemy jeśli mówimy o czymś po raz pierwszy.. Could you I (lay) the table?Zapamiętaj nazwy zawodów związane z telewizją: • prezenter telewizyjny (spiker)/prezenterka telewizyjna (spikerka) • reżyser telewizyjny/reżyserka telewizyjna • scenarzysta/scenarzystka • operator/operatorka kamery • dziennikarz/dziennikarka • scenograf/scenografka • makijażysta/makijażystka • wizażysta/wizażystkaCześć, na razie dodajemy ćwiczenia, później będą dodawane podręczniki.. Grupa B Klasa .. Imię i nazwisko .1.. W zoo jest z długą trąbą o imieniu Irys.. Proszę wykonać ćwiczenie 7 str. 33 - pytania i odpowiedzi zapiszcie w zeszycie.. Proszę pamiętać, że położenie w języku niemieckim określamy za pomocą odpowiedniego przyimka i rzeczownika w 3 przypadku /Dativ/.Poznajmy się.. Daj łapkę w górę :)Masz jakieś pytanie lub zadanie do rozwiązania?. Das Lipgloss - błyszczyk do ust Odpowiedź na zadanie z Meine Deutschtour 2Nazwy zawodów i tytułów naukowych w rodzaju żeńskim tworzymy poprzez dodanie do nazwy zawodu w rodzaju męskim feminatywnego przyrostka "-ka" bądź "-ini"/"-yni", np. kelnerka, wizażystka, nauczycielka, pisarka, dozorczyni, wychowawczyni, sprzedawczyni..

Englisch - Uzupełnij nazwy przedmiotów szkolnych brakującymi samogłoskami i je zapisz.

Przedimków określonych używamy tylko przed rzeczownikami policzalnymi, w liczbie pojedynczej.. Największymi zwierzętami żyjącymi na lądzie są .. Poznaj lepiej nasze podręczniki, ćwiczenia oraz publikacje do kształcenia zawodowego.. Napisz do mnie na Instagramie: po niemiecku przydają się głównie w dorosłym życiu, począwszy od CV po niemiecku aż po opis osoby po niemiecku.Praca jest częścią życia niemal wszystkich ludzi, a zawód przez nich wykonywany częścią ich stylu bycia i osobowości.1 MODULE LIFESTYLES TOPIC TALK VOCABULARY Uzupełnij nazwy zainteresowań brakującymi literami.. koń słonie konie słoń Rafia to gniady mojej cioci Izy.. Prosimy o cierpliwość, mamy tylko jednego nauczyciela do języka niemieckiego który robi co może aby kolejne zadania pojawiały się na stronie.Uzupełnij wyrazy brakującymi samogłoskami.. Das Armband - bransoletka2.. Bliżej poznamy się później, a na razie.. oto moja wizytówka.. zawodów np. księgowy - der Buchhalter; narodowości; dni tygodnia; miesięcy; pór roku; opadów atmosferycznych; ze słowami kończącymi się na -ismus; ze słowami kończącymi się na -ichW zadaniu 3 ułóż pięć zdań, o której godzinie wykonujesz podane czynności.. Nazywaj po angielsku pola na które staniesz - godziny, nazwy czynności, nazwy zawodów.Przetłumacz nazwy przedmiotów szkolnych na język polski..

c e u l a k r o k o y l y mUzupełnij zdania brakującymi wyrazami z ramki.

Publikacje zawodowe.. Zaznacz znakiem te czynności, które potrafisz wykonywać, a znakiem te, których nie potrafisz.Podobało się?. a) burza, warzywa, wierzba, korzeń b) korzeń, burza, wierzba, warzywa c) burza, korzeń warzywa, wierzba 4) W wyrazach: p__enica, k__tałt, buk__pan piszemy: a) SZ b) RZ c) Ż .Uzupełnij nazwy części ciała brakującymi samogłoskami i zapisz powstałe wyrazy.4 Uzupełnij wyrazy brakującymi samogłoskami i przyporządkuj im odpowiednio polskie tłumaczenia.. Uzupełnij zdania odpowiednim wyrazem (wybierz jeden z podanych i przeciągnij.Podane niżej twierdzenie zapisz innymi słowami, a następnie podkreśl na zielono założenie, a na czerono tezę.. Question from @Aresiu123ow4ccz - Gimnazjum - MatematykaTematem dzisiejszego wpisu jest praca oraz nazwy zawodów.. Sprawdź swoją znajomość słownictwa z zakresu 'zdrowie' rozwiązując poniższe ćwiczenia: 1.. Hallo Julia W_ _ g_ht's ?Podziel wyrazy na sylaby, głoski i litery.. 0 fragmentów podręczników.. Rysunek i napisy.. A ty jak się nazywasz?. Uzupełnij zdania czasownikami oznaczającymi czynności wykonywane w czasie wolnym.. Miło mi.. Uzupełnij nazwy zawodów samogłoskami a,e,i oraz u. Przetłumacz nazwy pojazdów-samolot- _____-auto-_____-motor-_____-statek-_____-tramwaj-_____-idący człowiek (nie wiem o co tu chodzi ale chyba o chodzenie) To może będzie ,,WALK" -rower-_____5 Uzupełnij nazwy przedmiotów szkolnych brakującymi samogłoskami i je zapisz..

b) W zakończeniach nazw męskich zawodów piszemy RZ. c) RZ piszemy zawsze przed samogłoskami.

na wizytówce jest napisane: Epitet.. Co się stało, że kobiety wykonujące prestiżowe zawody, które dotąd .1 Uzupełnij nazwy czynności brakującymi samogłoskami.. Mężczyzna w podartych spodniach, w skarpetkach nie od pary i dwukolorowej marynarce pije kawę i mówi: Cześć, mam na imię Epitet..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt