Zwierzęta które zasypiają na zimę przedszkolankowo

Pobierz

- dyskusja .1.. 6.Podczas tych zajęć dowiedzieli się również co zrobić, gdy zimą znajdziemy zwierzęta które potrzebują naszej pomocy, np. jeża, który powinien spać.. Są takie, które zasypiają na zimę, są to niedźwiedzie, jeże, żabki (które zasypiają na dnie stawu pod listkami), borsuki… Ale są też i takie, które nie śpią i muszą sobie radzić z takimi przeszkodami i zagrożeniami jak zima.. Uczeń: umie słuchać w skupieniu tekstu czytanego przez nauczyciela, praktycznie wykorzystuje alfabet,Gdy słyszymy hasło "sen zimowy", pierwszym zwierzęciem jakie przychodzi nam na myśl najczęściej jest niedźwiedź.. Niedźwiedzie, .PLANSZA (1) 1.. 2 października, 2020.. W prawym górnym rogu znajdziecie następujące znaczki: zwierzęta nie zapadające w zimowy senZwierzęta w zimie 1. b) Umiejętności .. Magdalena, 14 października, 2018.zwierzęta: renifer, zima: bałwan, śnieżynka, szalik, rękawiczki, czapka; Dorysuj symetrycznie - Motywy zimowe nr 13 - zima, nr 14 - płatki śniegu; Ciągi logiczne - Motywy zimowe nr 13 - karmnik z ptakiem, nr 15 - łyżwy; Sudoku tematyczne - Zima (zestaw) Sudoku tematyczne - Ptaki zest.. To już moja druga propozycja plansz, na których zobaczycie zimowe śpiochy i nie śpiochy.. ZAPIS W DZIENNIKU.. 3 - ptaki odlatujące na zimę,Zwierzęta różni nie tylko rodzaj zimowego schronienia ale i rodzaj snu, w jaki zapadają..

Jak możemy pomóc zwierzętom, które nie zasypiają na zimę?

"Pięć palców"- liczenie palców u dłoni.. Słuchanie wiersza A. Bayer pt. "Miś polarny", opisywanie wyglądu niedźwiedzia polarnego, wskazywanie różnic między niedźwiedziem polarnym i brunatnym.. To dość płytki sen, połączony z niewielkim obniżeniem tempa metabolizmu.Przygotowania zwierząt do zimy.. Porządkowanie czasowników oznaczających czynności wykonywane w przeszłości, przyszłości i w czasie teraźniejszym.. Wykonały także podobiznę wiewiórki oraz ulepiły z plasteliny .zimy.. *Dzieci poznają piosenkę Gdzie się chowa zima?. Ssaki takie jak borsuk, jenot czy też niedźwiedź zapadają w sen zimowy.. Czytanie informacji o przygotowaniach zwierząt do zimy.. Zbuduj z klocków lego/duplo budowlę związaną ze świętami; Zrób razem z innymi jak najdłuższy łańcuch na choinkę; Wykonaj małą choineczkę z korka i plasteliny - patrz tutaj - zestaw 1; Wykonaj laskę Mikołaja z drucika i koralików - patrz tutaj .Prezentacja przedstawia co zwierzęta leśne robią jesienią i jak przygotowują się do zimy.W tym tygodniu Tygryski dowiedziały się bardzo dużo na temat zwierząt, które zasypiają na zimę.. Tym razem w wersji ekonomicznej oraz w wersji, w której podczas wydruku wykorzystacie więcej tuszy.. Tak jak w poprzedniej wersji plansz są dwa znaczki, które przyporządkowane są do zwierząt zasypiających na zimę oraz tych, które nie zasypiają.Poniżej znajdziecie kilka plansz dotyczących zwierząt zapadających w zimowy sen jak i tych, zwierząt które nie potrzebują zimowej drzemki Także i w tym przypadku posłużyłam się znaczkami, jak to zrobiłam w przypadku plansz z ptakami..

Od misia zacznijmy poznawanie ssaków, które przesypiają zimę.

i dowiedzą się, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie podczas przedwiośnia (ocieplenie, opady deszczu, większa aktywność zwierząt, budowanie gniazd, budzenie się owadów, budzenie się zwierząt, które przespały zimę, pojawienie się pierwszych wiosennych kwiatów).Wymień ptaki, które odleciały na zimę do ciepłych krajów; Kreatywne.. Omówienie jesiennych zachowań zwierząt.. Susły, które wrzucają do swoich norek zapasy na zimę takie jak: zielone części roślin, nasiona (dynia, słonecznik),.. Poznawanie charakterystycznych cech zimy.. PLANSZE ZESTAW 2 PLANSZA (1) 1.. Liczenie głosek w wyrazach za pomocą kasztanów (1 gloska, to 1 kasztan wrzucony do pudełka).. Układanie rytmów z użyciem sylwet .Ponadto jest największym, a zarazem najbardziej skutecznym leśnym owadożercą, który zamieszkuje niziny, wyżyny i góry do wysokości 2000 m n.p.m. Można go spotykać w lasach, na ich obrzeżach, polach, w zadrzewieniach śródpolnych, ogrodach, parkach, starych nekropoliach, a ostatnio coraz częściej w pobliżu siedzib ludzkich na .Nov 4, 2021 Cele operacyjne: Uczeń: potrafi uważnie słuchać i wypowiadać się na określony temat, nazywa i rozpoznaje zwierzęta dziko żyjące w lesie, w parku i na łące oraz wie, które z nich nie zasypiają na zimę, a które zapadają w zimowy sen,Przypomnienie nazw zwierząt, które zasypiają na zimę..

Poznanie zwierząt, które zasypiają na zimę oraz tych, które trzeba dokarmiać o tej porze roku.

Przybyła do lasu Pani Jesień, .. albo zajrzyjcie do książek ze zwierzętami, jeśli takie macie, i wymieńcie zwierzęta, które zasypiają na zimę, nie zasypiają i budzą się w trakcie zimy.. Na początek zapoznajcie się z wierszem: Jesienna wizyta Bożena Forma.. Cele lekcji a) Wiadomości .. "Zima w świecie owadów"- zajęcia pełne odkryć i niespodzianek - czyli gdzie się podziewają owady zimą - które z nich zmieniają lokal na zimowy, które zimują w postaci .Rozwiązywanie zagadek słownych na temat zwierząt, które nie zasypiają na zimę.. Wybieranie odpowiedniej ilustracji do odpowiedzi.. Uczeń: zna nazwy zwierząt , które zasypiają na zimę, wie, które zwierzęta trzeba dokarmiać w czasie zimy, zna zasady pisowni nie z przymiotnikami.. Zamieszkuje on górskie lasy, znajduje schronienie w pieczarach, zaroślach i wykrotach.Jakie zwierzęta gromadzą zapasy na zimę?. Dziękujemy mamie Ali za przygotowanie wspaniałej niespodzianki w postaci zabawy tropiącej i upominków.Co słychać u zwierząt?. Home 2018 październik 14 ZIMOWE ŚPIOCHY I NIE ŚPIOCHY… czyli kto zapada w zimowy sen….. W ramach naszych działań edukacyjnych rozmawialiśmy w tym tygodniu o przygotowaniach zwierząt do zimy.. Wiewiórki, które zbierają nasiona z szyszek, bukwi, żołędzie i orzechy, pączki drzew, grzyby, owoce, owady, jaja i..

Wprowadzenie...Tematem jest: "Jak zwierzęta szykują się do zimy".

Rozwijanie umiejętności liczenia, tworzenia zbiorów równolicznych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt