Powtarzanie nagłówka tabeli na kolejnych stronach excel

Pobierz

Możesz wpisywać bardzo dużo danych i nadać im nagłówki na górze tabeli, ale co się dzieje kiedy Twoja tabela się rozrasta — już nie mieści się na 1 stronie wydruku, potrzebuje kilku, a nawet kilkunastu stron?W góry programu wybieramy pozycję Układ strony.. Następnie klikamy na Tytuł wydruku.. Jeżeli zależy Ci na najszybszej drodze - to pewnie będzie to ścieżka PLIK > DRUKUJ > USTAWIENIA STRONY > NAGŁÓWEK / STOPKA.. Z kolei pełną kontrolę i możliwość edycji nagłówka i stopki uzyskujesz przechodząc do: WIDOK > UKŁAD STRONY > PROJEKTOWANIE.• Powtarzanie nagłówka tabeli na kolejnych stronach • Określanie miejsca podziału tabeli.. Jak widzisz wstawianie, edycja i późniejsze drukowanie nagłówków i stopek w arkuszach nie jest skomplikowane.. Otwieramy ustawienia strony: Zanim zaznaczymy nagłówek tabeli, przechodzimy na zakładkę Układ strony i następnie klikamy na strzałkę (patrz obrazek poniżej).W polu U góry powtarzaj wiersze pokazuje się jego symbol.. W tym celu należałoby skorzystać z opcji Z lewej powtarzaj kolumny.. Co się stało?. Jak można łatwo zauważyć, nagłówek jest powtarzany na każdej kolejnej stronie.Excel 2007/2010.. Z listy wybierz Tabela.. Niestety ku Twojemu zaskoczeniu efekt końcowy pozostawia wiele do życzenia.. Jeśli chcesz usunąć automatyczny nagłówek tabeli na wszystkich stronach dokumentu, z wyjątkiem pierwszego, wykonaj następujące czynności: 1..

2.• Powtarzanie nagłówka tabeli na kolejnych stronach • Określanie miejsca podziału tabeli.

Wciśnij OK i sprawdź jeszcze raz, czy tym razem nagłówek powtarza się na każdej stronie.Excel 2003.. Jeśli chcesz na przykład na górze każdej drukowanej strony wydrukować etykiety kolumn, w polu U góry powtarzaj wiersze możesz wpisać $1:$1.W polu u góry Powtarzaj wiersze wprowadź odwołanie do wierszy zawierających etykiety kolumn.. Usuń zaznaczenie pola wyboru Zezwalaj na dzielenie wierszy między strony.. Wstawianie nagłówków i stopek • Praca z nagłówkami i stopkami w dokumencie niezawierającym sekcji • Wstawianie lub zmienianie nagłówków lub stopek • Wstawianie jednakowych nagłówków i stopek w całym dokumencie • Wstawianie .. W oknie dialogowym Właściwości tabeli na karcie Wiersz zaznacz pole wyboru Powtórz jako wiersz nagłówka na początku każdej strony.. W grupie Tabela kliknij przycisk Właściwości, a następnie kliknij kartę Wiersz.. Otóż Excel automatycznie rozdzielił drukowane informacje na poszczególne strony, ale zrobił to wyjątkowo nieudolnie.Zobacz jak powtarzać tytuły kolumn (pól) na każdej stronie wydruku.Użyty mechanizm: DrukowaniePobierz plik do filmu: najważniejsze dziś dla nas rzeczy, to dopasowanie szerokości danych w taki sposób, żeby zmieściły się na jednej stronie wydruku i powtarzanie nagłówka na każdej stronie.Usuwanie nagłówka na każdej stronie..

Kliknij dowolne miejsce w tabeli.

karcie Arkusz w polu u góry powtarzaj wiersze wpisz "$1: $1" (jak pokazano na ilustracji).. Następnie w Narzędziach tabel, które wyświetlą nam się automatycznie, wybieramy zakładkę Układ i przycisk Powtórz wiersze nagłówka.W tabelach tych możemy wpisywać niezliczoną ilość danych oparzając je nagłówkami na górze tabeli.. W nowym oknie przechodzimy na zakładkę "Arkusz" i wybieramy przycisk za polem "U góry powtarzaj wiersze:".. Możesz od razu zedytować stopkę.Plik powtarzanie naglowka tabeli na kolejnych stronach excel 2010.zip na koncie użytkownika stevenmorris • Data dodania: 13 gru 2014Drukowanie wielkich tabel — nagłówek na każdej stronie — porada #44.. Wybierz wszystkie wiersze w nagłówku tabeli na pierwszej stronie dokumentu i przejdź do zakładki "Układ".. Teraz na 1 stronie jest sekcja 1 a na pozostałych jest sekcja 2.. (ewentualnie kliknij na zaznaczonych komórkach prawym przyciskiem myszy, z menu kontekstowego wybierz pozycę Właściwości tabeli, następnie kliknij na zakładkę Wiersz i zaznacz opcję Powtórz jako wiersz nagłówka na początku każdej strony)Excel.. Przechodzimy na zakładkę "Układ strony", a następnie naciskamy na strzałkę "Ustawienia strony".. Uruchamiamy Excel i otwieramy arkusz z dużą tabelą..

Następnie klikamy na wiersz z nagłówkiem tabeli.

Poszukaj tam kwadratu z napisem Powtórz nagłówek i kliknij na nim.. W oknie, które wyskoczy przejdź do zakładki Przepływ tekstu.. Ok. Nas to jednak nie dotyczy, mamy wąską tabelę.Spędziłeś wiele godzin na opracowaniu zgromadzonych danych, przygotowałeś odpowiednie zestawienia lub raporty, a całość wydrukowałeś.. Wybierz przycisk OK.Na karcie Układ kliknij w przycisk Powt.. Porada: Aby wydrukować dwa wiersze nagłówka, należy wpisać "$1: $2".. W Excelu masz możliwość tworzenia tabel.. wiersze nagł.. Wstawianie nagłówków i stopek • Praca z nagłówkami i stopkami w dokumencie niezawierającym sekcji • Wstawianie lub zmienianie nagłówków lub stopek • Wstawianie jednakowych nagłówków i stopek w całym dokumencie • Wstawianie .• Powtarzanie nagłówka tabeli na kolejnych stronach • Określanie miejsca podziału tabeli.. Chciałbym żeby na każdej stronie powtarzały się wiersze u góry i u dołu strony (coś w stylu nagłówek i stopka).. Aby wydrukować pierwszych trzech wierszy, wprowadź "$1: $3".Jeżeli chcemy, by w naszej tabeli nagłówki były widoczne na wszystkich kolejnych stronach, zaznaczamy w całości nagłówek tabeli.. W poniższym artykule zostanie omówiony problem wydruku wielkich tabel ( niemieszczących się na 1 stronie wydruku) tworzonych w Excelu..

Kliknij prawym przyciskiem w dowolnym miejscu tabeli.

W nowym oknie klikamy na niewielki przycisk z prawej strony U góry powtarzaj wiersze.. Na podglądzie widać, że na każdej wydrukowanej stronie będzie powtórzony nagłówek z numerem i wybrane wiersze.W polu U góry powtarzaj wiersze wpisz odwołanie do wierszy, które zawierają etykiety kolumn.. W obszarze Narzędzia tabel kliknij kartę Układ.. 4) Następnie należy stworzyć nagłówek na pierwszej stronie wciskasz zakładkę, Wstawianie, Nagłówek.. Jeśli chcesz na przykład na górze każdej drukowanej strony wydrukować etykiety kolumn, w polu U góry powtarzaj wiersze możesz wpisać $1:$1.Poniżej nagłówka tabeli zobaczymy teraz linię rozdzielającą - przeglądając tabelę, nie stracimy z oczu wierszy znajdujących się powyżej linii, na przykład (ilustracja poniżej).. Aby sprawdzić efekt musimy wejść w podgląd wydruku.. Przykładem będzie dla nas tabela/ baza danych pracowników firmy Z, przedstawiona na rysunku 1.. Zaznaczamy wiersz lub wiersze, które zawierają nagłówek kolumn.Ćw.2 - wstawianie nagłówka tabeli.. 3.3) Przechodzisz na zakładkę Układ strony i wybierasz Znaki podziału i opcję Następna strona.. W polu z lewej Powtarzaj kolumny wprowadź odwołanie do kolumn zawierających etykiety wierszy.. Wstawianie nagłówków i stopek • Praca z nagłówkami i stopkami w dokumencie niezawierającym sekcji • Wstawianie lub zmienianie nagłówków lub stopek • Wstawianie jednakowych nagłówków i stopek w całym dokumencie • Wstawianie .Podsumowanie.. Z górą nie ma problemu (ustawienia strony / u góry powtarzaj wiersze), ale jak to zrobić na dole ?Oczywiście, gdybyśmy mieli bardzo szeroką tabelę, np. mieszczącą się na 2 stronach w poziomie, warto byłoby ustalić kolumnę(y) do powtarzania na każdej stronie (np. id produktu)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt